Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Ти – Космос»: в Україні знімають унікальний проєкт

05.01.2022
об 15:32

Події стрічки відбуваються на космічному кораблі, і аби глядачі мали відчуття виходу у відкритий космос, творча група вдається до надскладних технічних новацій та масштабних декорацій. Фільм створюється кінокомпанією FOREFILMS (продюсери Володимир Яценко та Анна Яценко (Соболевська) за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

За сюжетом, український далекобійник Андрій уже два роки летить на космічному вантажному судні до найближчої чорної діри. Його напарник – бортовий комп’ютер Максим, якого запрограмовано розважати та берегти пілота. У чорну діру вони мають скинути контейнери з ядерними відходами. Але раптом планета Земля вибухає й Андрій залишається єдиною людиною у Всесвіті. Та згодом на зв’язок із ним виходить лаборантка французької космічної станції Катрін. Андрій вирішує летіти назустріч Катрін. Космічна подорож займає майже рік, протягом неї герої встигають закохатися один в одного.

«Звичайно, важко розробити реалістичну наукову фантастику, але для більшої достовірності ми консультувалися з українськими астрофізиками щодо будови корабля та сцен у відкритому космосі», - говорить Павло Остріков, режисер.

 

Окрему увагу варто приділити декораціям. Їх створювали понад 2 місяці. Задіяли 15 постановників та 10 декораторів. Розроблено понад 300 друкованих макетів – від логотипа судна до всіх сортів пластин, ліцензійних таблиць на дверях та люках тощо. Понад 50 різних пристроїв вбудовано в місце розташування «Центральний елемент керування кораблем». У кораблі більше ніж 100 видів кнопок, лампочок, тумблерів тощо.

«Я вперше зіткнувся з таким завданням: створити фантастичне майбутнє, побудувати  космічний корабель, ще й настільки масштабно. Кожен об’єкт та елемент, який можна побачити в кадрі, унікальний. Неможливо просто заглянути до магазину та купити якийсь реквізит або панель керування космічним апаратом. Відтворювалось усе з нуля: підлога, стіни та стелі, космічні шафи й полиці, лампи та вікна, двері та столи тощо. Сантиметр за сантиметром понад два місяці створювалися ці незвичайні декорації», - розповів Влад Одуденко, художник-постановник.

Робот Максим розроблений інженерами спеціально для зйомок цього проєкту. Він рухається рейками на стелі, ним можна керувати та виконувати різноманітні функції.

Концепт корабля «Обрій-2» створений на основі реальних напрацювань у сфері космонавтики. Зокрема, використано йонні двигуни, які живляться ядерним реактором. Зі свого боку, реактор охолоджується за рахунок величезних радіаторних панелей. Штучна гравітація досягається обертанням житлових модулів у формі тору по свої осі.

У розпорядженні героя фільму є шість відсіків: центр керування, спальня, кімната відпочинку, кухня, тренажерний зал, вантажний відсік. Переговорний пристрій, який використовується у фільмі, називається ПП-97. Це невеличка відсилка до короткометражного фільму «Випуск’ 97».

Унікальні декорації, які відтворюють інтер’єр фактично всього космічного корабля, займають три найбільших павільйони Національної кінематеки України загальною площею понад 1000 кв. м.

 «Ти - космос» фактично є фільмом моновиставою, адже весь час ми бачимо лише головного героя, якого зіграє Володимир Кравчук.

Кастинг на головного героя пройшли більше ніж 150 акторів.

У проєкті задіяно понад 20 фахівців різних профілів: бутафорів, електриків, виробників меблів, скульпторів, кравців, декораторів, поліграфістів, дизайнерів.

 

 

 

Читайте також:

Інтерв'ю

Прогресивні умови для українського кіно

У Верховній Раді зареєстрували комплексний законопроєкт для осучаснення сфери кінематографу в Україні. Ефективність системи підтримки та розвитку кіноіндустрії, нові та впорядковані існуючі форми державної підтримки, вдосконалена системи кешрибейтів і конкурентоспроможні умови для іноземних партнерів, прозорість конкурсів і ухвалення рішень, комплексні умови для розвитку галузі – робота над документом тривала понад рік. до складу робочої групи увійшли народні депутати, фахівці Держкіно, представники профільного міністерства та самої кіногалузі. Які зміни несе для українського кіновиробництва й міжнародної кіноспівпраці новий закон? З VGL cinema новелами поділився Павло Сушко, голова підкомітету у сфері кінематографу і реклами Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.

30.12.2021
об 10:50

Новини

«Коли нам було 15»: триває робота над новою стрічкою про підлітків

В Києві завершили зйомки повнометражного ігрового фільму режисерки Анни Бурячкової "Коли нам було 15". Це історія про підлітків 90-х, які розв'язують дорослі проблеми. Головна героїня, 15-річна Тоня, в пошуках порятунку від небезпечного хлопця стає членом зграї в новій школі. Але чи можна залишитись у зграї собою?

05.01.2022
об 14:41