Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

«Мені страшно бути ніким»: перший тизер фільму «Гудбай, фешн!» про професійне вигорання

11.11.2021
об 14:19

Комунікабельна. Позитивна. Творча. Стресостійка. Яка різниця, якими якостями ви наділені, якщо робота не приносить задоволення? У фільмі «Гудбай, фешн!» його творці дають власну відповідь на це питання. Перфекціоністка Поліна прагне організувати своє життя за стандартами соціальних ідеалів. Але розбіжність «очікування — реальність» призводить до депресії.

Поліні 36. У неї була престижна робота, хороша зарплата і ніякого задоволення від цього. Поліна влаштовується працювати в комісійний магазин: там спокійно, але доводиться продавати неідеальні речі неідеальним людям. Вона стоїть перед вибором: повернутися до престижної роботи, яка її руйнує, чи залишитись у недосконалому світі й бути щасливою.

Фільм заснований на особистому досвіді режисерки та сценаристки Світлани Ліщинської. Світлана — режисерка та сценаристка кіно і телебачення. До 2017 року працювала на телебаченні, зокрема на проєктах «Територія А», «Міс Всесвіт», «Міняю жінку». Згодом виступала авторкою таких документальних фільмів, як «Невидимий батальйон» про жінок на війні, «Веронські скарби» (увійшов до каталогу престижного фестивалю Visions du Reel), «Бальний король» (офіційна селекція фестивалю Golden Tree у Франкфурті).

Режисерка пережила вигорання та чотири роки пропрацювала у комісійному магазині. Саме в ньому і відбувалися зйомки фільму «Губдай, фешн».

«Вперше в житті вдалося зробити те, що хотілося, і як хотілося і з ким хотілося. Незабаром підійде короткий метр, і будем рухатися до повного. А поки перечитую свої месенджери з часів вигорання і копіпастю в сценарій» - написала режисерка стрічки Світлана Ліщинська на своїй особистій сторінці у facebook.

Роль Поліни у тизері втілила акторка Ксенія Жданова («11 дітей з Моршина»).

 

«Мене запросили зіграти роль Поліни й надіслали сценарій. Коли я прочитала монолог героїні, я сказала: „Вау! Це кіно має бути! Це саме те, у чому хочу розібратися“. Тут ідеться про той стан, коли ти ніби є, але тебе насправді немає, ти не існуєш для всіх. Той стан, коли хочеться зупинитись і кричати: „Я ТУТ! ТУТ! ДИВІТЬСЯ НА МЕНЕ!. У мене був випадок, коли я не розуміла, що відбувається всередині мене. Зараз реально розумію, як це дивно виглядало, коли мені ставили адекватні запитання, типу „Що сталося?“, а в мене просто починалася тахікардія, сльози й одна відповідь: „Я не знаю“. Це тепер я можу посміятись, а тоді я не розуміла, ЯК це подолати, і я відчувала себе маленькою, непотрібною, покинутою дівчинкою. Зараз розумію, що треба ще навчитися приймати допомогу оточуючих, не боятися сказати про свій стан, не соромитися себе і знати, що все проходить, а значить, і це теж» - поділилася враженнями акторка Ксенія Жданова.

Також у відео можна побачити Соломію Кирилову (Leopolis Night — лауреат 12-го Одеського кінофестиваля), що зіграла покупчиню, якій наснився дивний сон.

Тема вигорання стає дедалі актуальнішою. 2019 року ВООЗ оновила Міжнародну класифікацію хвороб, де вигоранню була приділена особлива увага. А опитування 2017 року показало, що 64% українців стикнулися з емоційним вигоранням. У «Гудбай, фешн!» тема вигорання буде показана через призму власного досвіду учасниць команди фільму.

Режисерка Світлана Ліщинська стала і сценаристкою стрічки, продюсери - Ольга Люборова, Петро Цимбал, операторка Тетяна Дудник, художниця-постановниця Аня Білошицька, художниця по костюмах Марія Квітка та звукорежисер: Василь Явтушенко.

 

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

 

Джерело:  Bridgit Films

Джерело фото: Світлана Ліщинська

Читайте також:

Новини

Скоро у кіно:«ВЕЛИКИЙ ЧЕРВОНИЙ ПЕС КЛІФФОРД»

Прем'єра стрічки в Україні відбудеться 2 грудня 2021 року.

25.10.2021
об 10:21

Новини

«Скажені сусіди»: не весіллям єдиним. З’явився новий постер комедійного серіалу

У сім’ї Середюків нарешті все спокійно: низка гучних весіль позаду та ще й набридливий сусід Тарас зник із горизонту, не витримавши утисків свого темпераментного сімейства. Тож Василь та Галина нарешті можуть приділити більше часу один одному. І, можливо б, у цій історії й надалі панувала гармонія, якби сусідка Оксана не привезла з курорту нового чоловіка. Ним виявився ніхто інший, як колишній однокласник Василя Середюка – Тарас Блащиковський – котрий докучав малому Васильчику усі шкільні роки. Тож нехай почнеться нове протистояння!

08.11.2021
об 12:05