Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Кінофестиваль Миколайчук OPEN оприлюднив програму

03.06.2022
об 11:31

Кінофестиваль Миколайчук OPEN, який відбудеться у Чернівцях з 15 до 19 червня, оголосив програму ретроспективи. Глядачі зможуть побачити українське кіно, якого ще не було у вітчизняному кінопрокаті.

 

До програми ретроспективи увійшли такі фільми:

«Рози. Фільм-кабаре» Ірени Стеценко — документальний трагікомічниюй мюзикл розкриває портрети сімох артисток інтелектуального фрік-кабаре Dakh Daughters на тлі Революції гідності та війни на сході України.

«Між нами» Соломії Томащук – рідкісний для українського жанрового кіно психологічний трилер, показ якого відбудеться в межах творчої зустрічі з Ірмою Вітовською. Вітовська зіграла тут нетипову для себе роль фатальної жінки, яку доля пов’язала з героїнею Анастасії Пустовіт.

Документальний «Плай» Єви Джішіашвілі показує історію родини, що живе та ґаздує на Закарпатті й змушена мужньо витримувати виклики долі. Зокрема ті, що виникли через війну, розв’язану росією.

«Я працюю на цвинтарі» Олексія Тараненка розповідає про 35-річного Сашу, який працює в конторі зі встановлення пам’ятників на цвинтарі. В нього багато клієнтів, кожен із яких переживає особисту трагедію. Однак Саша сповнений цинізму та іронії. Показ відбудеться в колаборації з кінофестивалем «Молодість».

 

Також у колаборації з іншим українським фестивалем – Docudays UA – покажуть док «Між небом і горами» Дмитра Грешка. Фільм крізь призму чотирьох парамедиків демонструє, як жителі гірського села Колочава на Закарпатті живуть звичним життям під час пандемії.

 

«Королі репу» Мирослава Латика розповідає про 17-річного випускника сільської школи, який мріє стати відомим репером та підкорити серце дівчини Свєти. Заради своїх мрій він готовий ризикнути будь-чим. Показ відбудеться у співпраці з Одеським міжнародним кінофестивалем.

«І про нас будуть говорити» Сєви Діамантакоса - покаже історії художниці й волонтерки Ганни та ексцентричного підприємця Сергія, на кожного з яких непередбачувано вплинула війна.

Фільм-закриття «Егрегор» Станіслава Капралова – містичний детектив, де головний герой Артур намагається розкрити загадкове вбивство, пов’язане з таємною діяльністю химерного ордену.

Також 21 червня відбудеться постскриптум фестивалю – спеціальний показ стрічки «В. Сильвестров» Сергія Буковського.

 

Раніше ми писали, що відкриє фестиваль стрічка «Будинок “Слово”. Нескінчений роман» Тараса Томенка. 

Надзвичайно важливий за нинішніх умов фільм, який розповідає про знищення «Розстріляного відродження».  Історія про те, як на тлі знищення селян винищували українську інтелігенцію, спеціально зібрану під одним дахом будинку письменників «Слово» у Харкові. Історія трагедії митців, чий рай обертається в пекло, коли система ламає художника.

 

Окрім кінопоказів у рамках Миколайчук OPEN відбудуться творчі зустрічі з Ірмою Вітовською, В’ячеславом Довженком, Віктором Ждановим, Мариною Кошкіною та Михайлом Дзюбою, а також дискусії, присвячені майбутньому українського кіно.

 

Фестиваль відбуватиметься без червоних доріжок і буде безкоштовним, але за умови попередньої реєстрації. Її відкриють 8 червня за посиланням 

 

Також буде збір коштів на потреби підрозділів ЗСУ, в яких служать учасники команд фільмів із програми фестивалю.

 

Фестиваль відбудеться в Культурно-мистецькому центрі ім. Івана Миколайчука в місті Чернівці.

 

Джерело: Миколайчук OPEN

Читайте також:

Новини

Проект фільму “Ти – Космос” виграв нагороду First Cut Lab Award у Каннах

Проєкт стрічки був представлений у програмі Ukrainian Films Now, яку організовано в межах Marché du Film - Festival de Cannes за ініціативою EAVE, First Cut Lab та When East Meets West.

24.05.2022
об 17:54

Новини

«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

Українські актори, музиканти, режисери, художники, фільммейкери і громадські діячі з різних міст країни об’єдналися для створення відеопроєкту «Тут немає байдужих». Митці читають поезію чи уривки прози серед руїн, які залишали після себе російські загарбники, на фоні зруйнованих ракетами об’єктів та пейзажах сьогоднішньої реальності.

31.05.2022
об 15:51