Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Лідери медіаринку України: Досягнення української індустрії та стратегія подальшого розвитку на світовому ринку

20.09.2021
об 11:56

FILM.UA Group ініціювали об’єднання з Медіа Групою Україна, StarLightMedia та 1+1 media задля промоції української індустрії контенту на провідному міжнародному B2B-порталі, присвяченому медіаконтенту, С21Media. До презентації України долучився Президент Володимир Зеленський.

 

Упродовж 6 – 10 вересня на авторитетному міжнародному порталі, присвяченому новинам та аналітиці медіабізнесу С21Media відбувся Тиждень українського контенту Content Ukraine on Demand.

Подія проходила за сприяння медіаконсалтингової компанії Media Resources Management. У дев’яти дискусійних панелях лідери FILM.UA Group, Медіа Групи Україна, StarLightMedia та 1+1 media та їх міжнародні партнери проаналізували стан медіаринку України, представили кейси спільного виробництва та співпраці як між українськими компаніями, так і з закордонними колегами, а також розповіли про перспективи та вигоди міжнародного співвиробництва як для внутрішнього ринку, так і для міжнародної спільноти.

До дискусії долучилися найвищі представники української влади, зокрема, Президент Володимир Зеленський. У спеціальному інтерв’ю він розповів про можливості та переваги вітчизняної медіаіндустрії та наголосив на всебічній підтримці галузі. Президент зазначив: оскільки в минулому й сам працював у медіасфері, то добре розуміє, що є обов’язковим для успішного функціонування ринку. Це державна стратегія розвитку, впровадження інновацій та створення умов для професійного зростання українських талантів.

Кожна компанія галузі окремо здатна створювати контент високої якості, проте саме спільні проєкти, як між українськими компаніями, так і за участі міжнародних партнерів, створюють можливість інвестувати достатньо для створення контенту світового рівня якості та відповідно розраховувати на більші прибутки завдяки дистрибуції не лише в Україні, а й у світі.

 

Український контент у світі

 

Тиждень українського контенту відкривала панель State of the nation: Ukraine, що розповідала про загальний стан українського медійного та аудіовізуального ринків та перспективи й плани на майбутнє на міжнародній арені. Головною темою дискусії стало поглиблення інтеграції українського медіаринку у світовий на фоні буму цифрової дистрибуції контенту. У дискусії взяли участь СЕО FILM.UA Group Вікторія Ярмощук, CEO 1+1 media Ярослав Пахольчук, CEO StarLightMedia Олександр Богуцький, CEO Медіа Групи Україна Євген Бондаренко та заступник Міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко.

 

«Нині вся медіасфера України переживає дуже важливий етап, пов’язаний з новим витком розвитку технологій. І бути на часі, драйвити галузь та знаходити нові підходи в роботі з аудиторією – це головний виклик і маст для кожного учасника ринку, щоб вберегти глядача/слухача/читача та створювати дійсно вартісний і потрібний контент. Тому в цьому напрямку дуже важлива консолідація дій і медіагруп, і творчих команд, і органів державної влади та регулювання галузі в загальнонаціональних масштабах. Наша спільна мета – вивести медіаринок України на міжнародний рівень, адже нам справді є чим пишатися та що показувати світу. 1+1 media вже давно працює над цією амбітною задачею і дуже приємно, що ініціюються подібні заходи, які об’єднують всіх», – прокоментував генеральний директор 1+1 media ЯРОСЛАВ ПАХОЛЬЧУК.

 

«Сучасний світ потребує щораз більше нового цікавого та якісного контенту з конкурентною собівартістю. Проте тих, хто пропонує це, на світовому ринку не так багато, і Україна є одним з небагатьох таких виробників. Це доводять успішні вітчизняні проєкти, що вже добре відомі у світі – від анімації («Викрадена принцеса», «Хоробрі Зайці») до детективних серіалів («Нюхач», «Схованки») та копродукційних повнометражних фільмів («Ціна Правди», «Захар Беркут»). Наші телесеріали, фільми, формати добре подорожують світом, вони вже є на Netflix, Amazon та багатьох інших платформах на всіх континентах. Прокатна історія, рейтинги та численні території продажів цих та інших проєктів, а також досвід вдалої співпраці з закордонними компаніями доводять привабливість української медіаіндустрії як надійного партнера, здатного створювати контент світового рівня», – зазначила СЕО FILM.UA Group ВІКТОРІЯ ЯРМОЩУК.

 

«StarLightMedia має все необхідне для створення якісного контенту будь-якої складності. Наші люди – це професіонали своєї справи з реалізованими світовими проєктами. Разом наша команда створює найкращі багатосерійні захопливі історії про людські стосунки. Ми знімаємо успішні мелодрами, добрі казки із щасливим закінченням. У нас немає місця цинізму та жорстокості. Ми талановито розповідаємо про саме життя. І вже цієї осені наші телеканали увірвуться у прайм неймовірними україномовними серіалами.

Що стосується каналів групи StarLightMedia безпосередньо, то ICTV нарощує виробництво серіалів, які, сподіваємося, зможуть підкорити світ. Телеканал працює над кількома проєктами, які б ми хотіли знімати у ко-продакшені. Новий канал продовжує виготовляти шоу та комедії. СТБ виготовляє серіали та студійні реаліті-шоу. Ми плануємо повернути кілька великих брендів, які жили на телеканалі багато років, але були призупинені. Що ж стосується серіалів, то зараз СТБ працює над кількома ідеями українського серіалу. Хотіли би, щоб держава підтримала проєкти фінансово і глядачі побачили якісний автентичний продукт. Не можу не згадати «Кріпосну», яка отримала світове визнання. Польский канал TVP купив серіал як готовий продукт, а вже на етапі 3 і 4 сезонів увійшов у копродакшн.

Сьогодні для виробництва якісного серіального контенту є кілька напрямків. Це необхідність державного фінансування проєктів каналів, ко-продакшн з міжнародними гравцями та розробка неординарних проєктів разом з ОТТ-платформами», – сказав СЕО StarLightMedia ОЛЕКСАНДР БОГУЦЬКИЙ.

 

«Зміна технологій доставки та виробництва контенту, лінійне телебачення поступається місцем ОТТ-платформам, мовні питання, питання рекламного ринку, рібейти, відсутність довіри з боку кіновиробників – це ще не повний перелік викликів, які постали перед індустрією. Але і потенціал для розвитку значний.  Ринок Pay TV в Україні ще недостатньо розвинутий, але він однозначно більший, ніж рекламний телевізійний ринок. Зараз саме той час, коли треба законодавчо його врегулювати. Різні технології і платформи мають грати за тими ж самими правилами. І тут важливо зрозуміти, чи хочемо ми бути локальним OTT-сегментом, чи інтегруватись у глобальний світовий ринок. Вирішення цього питання може драматично вплинути на виробничу та ОТТ-галузь найближчим часом», – зазначив CEO Медіа Групи Україна ЄВГЕН БОНДАРЕНКО.

 

Нові моделі копродукції і дистриб'юції

 

Темою другої дискусії, New Coproduction and distribution models, був розвиток копродукції та дистрибуції. Її учасниками стали директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group Катерина Вишневська, керуючий партнер Eccho Rights Нікола Сьодерлунд (Nicola Söderlund), директорка департаменту продажів телевізійного контенту в Медіа Групі Україна і директорка департаменту із закупівель програм каналу «Україна» Ірина Черняк та голова відділу розвитку APC Studios Антуан Дерожа (Antoine Derroja).

Спікери нагадали про низку проєктів, уже реалізованих за участі міжнародних партнерів – «Кріпосна» (Польща), «Схованки» (Німеччина) та «Маркус», а також у стадії девелопменту – «Бути Монстром» (Швеція) та «Не та людина: Справа серійного вбивці, якого ніхто не шукав» (Франція).

Експерти обговорили модель копродукції, де дистрибутори починають співпрацю із проєктами ще на стадії виробництва або навіть на стадії розробки (як з нуарним детективом «Схованки»). І українські виробники вже працюють за цією моделлю, адже від міжнародних партнерів вітчизняні компанії отримують додатковий вклад до креативного процесу, а спільне фінансування надає ширші можливості для створення вищої якості. Українські телеканали починають займатись повнометражними копродукційними проєктами, а міжнародне співробітництво  щороку зростає.

Глобальним гравцям копродукція з Україною потрібна так само, як вітчизняним компаніям. Для світових партнерів стабільно висока якість виробництва та привабливі ціни, а також державна підтримка галузі є вагомими аргументами на користь співпраці.

 

«Продуктивна дискусія відбулась у нас з колегами по той бік виробничого та дистрибуційного процесу. Важливо було почути схожі думки щодо перспектив органічної копродукції як найбільш цікавої і для телеканалів, і для міжнародних виробників та диструбуторів контенту. У нас є багато власних цікавих ідей та перспективних форматів міжнародних серіалів. У найближчому майбутньому очікуємо нові міжнародні колаборації  за участю гравців українського ринку. Телеканал «Україна» та Медіа Група Україна однозначно і надалі планують розвивати цей напрям діяльності», – розповіла директорка департаменту продажів телевізійного контенту в Медіа Групі Україна і директорка департаменту із закупівель програм каналу «Україна» ІРИНА ЧЕРНЯК.

 

Плюси створення контенту в Україні

 

Темою дискусії Filming with Ukraine були переваги виробництва в Україні та за участі України. Спікерами стали керівниця міжнародних проєктів Української кіноасоціації Анна Волкова, президент Forecast Pictures Жан-Шарль Леві, керівник 1+1 Rental Юрій Калиновський та співвласниця, директорка та виконавча продюсерка компанії Radioaktive Film Євгенія Яцута.

Україна стає одним з найпривабливіших Європейських напрямків для створення контенту. Для цього є всі необхідні інгредієнти: інфраструктура, потужна технічна база, кейтеринг, реквізит, креативні, талановиті, досвідчені, професійні та насправді залучені в процес англомовні команди, постпродакшн преміального класу та цифрові спецефекти (VFX-сервіси), і все це за привабливими цінами та неодноразово перевірено в успішних міжнародних проєктах – зокрема, для Netflix.

 

«В Україні легко можна знімати інші країни – скажімо, Львів може грати роль Парижа або Берліна в історичних фільмах. А велика територія країни надає широкий вибір географічних та кліматичних зон. Українські постпродакшен-сервіси також на висоті: їх послугами користуються кінематографісти з Голлівуду, Китаю, Європи та Індії. Наприклад, компанія Postmodern розробила 3D-модель четвертого енергоблока Чорнобильської АЕС, яку використали у мінісеріалі «Чорнобиль» від HBO, а також працювала над візуальними ефектами для китайських блокбастерів Looking Up, The Wandering Earth, Shanghai Fortress», – зазначила АННА ВОЛКОВА.

 

Бродкастинг та нові сервіси

 

Окрема дискусія була присвячена українським бродкастерам. У події взяли участь керівник «Телевізійного бізнесу» та генеральний продюсер 1+1 Максим Кривицький, продюсер, медіаменеджер та директор StarLightMedia Дмитро Троїцький, директорка телеканалу «Україна» Вікторія Корогод, а також директор бродкастингу, дистрибуції та девелопменту FILM.UA Broadcasting Наріман Гусейнов.

Ролі PayTV та OTT-платформ зростають, а глядачі потребують все більше якісного та різноманітного контенту. Український ринок бродкастингу розвивається у відповідності зі світовими тенденціями, тому посилення міжнародної співпраці та вихід на ринки не тільки Європи, а також Азії та Америки є реалістичним та перспективним напрямком розвитку.

 

«Канал «Україна» і Медіа Група Україна  активно розвивають різні формати міжнародної співпраці. Наш контент представлений на понад 100 територіях, а також на Amazon та інших платформах. Окремі наші серіали продано у більше ніж 30 країні. У нашому портфелі є кейси адаптації міжнародних форматів, які ми дистрибутуємо на світовий ринок вже в українській версії. Також ми активні на ринку форматів, ми успішно адаптуємо як праймові форматні бестселери, наприклад, The Masked Singer, так і серіали. Ми відкриті для міжнародної копродукції і для кросплатформних колаборацій. Так, вже у грудні очікуємо на нашій ОТТ-платформі OLL.TV прем’єру масштабного українсько-хорватського серіалу «Зломовчання», який стане першим в Україні серіалом формату original», – сказала директорка телеканалу «Україна» ВІКТОРІЯ КОРОГОД.

 

«Група 1+1 media має велику кількість проєктів, що дистрибутуються за кордон як цілком, так і у вигляді форматів. До прикладу, наше шоу-бестселлер «Панянка-селянка» придбали для показу в 10 країнах, а ще 3 адаптовують формат згідно своїх реалій. Біг шоу, з якими ми працюємо, є найпопулярнішими в усьому світі, а наші адаптації з року в рік визнаються форматниками як найкращі в своєму роді. Це надихає і свідчить про те, що група 1+1 media – команда, яка уміло справляється з викликами, вміє працювати з міжнародними форматами та створює конкурентні продукти не лише для ринку України, а й для інших країн. Крім цього, ми активно працюємо в напрямку колаборацій зі стримінговими сервісами і маємо кілька унікальних співпраць в цьому напрямку з локальними платформами онлайн-телебачення. Впевнені, що зовсім скоро цей тренд масштабується і на наших закордонних колег», – додав керівник «Телевізійного бізнесу» 1+1 media та генеральний продюсер «1+1» МАКСИМ КРИВИЦЬКИЙ.

 

«Бізнес наших телеканалів не обмежується тільки Україною. Ми дистрибутуємо контент власного виробництва у такі країни, як Білорусь, Казахстан, Молдова, Вірменія, а також у Європейський союз, де доходимо навіть до Іспанії. Крім того, ми пропонуємо україномовний контент українським діаспорам по всьому світу, що суттєво розширює нашу аудиторію. Значну частину контенту, що ми транслюємо, ми ж і виробляємо в межах Групи (FILM.UA), і це дозволяє забезпечувати повний цикл та створює додаткову цінність для наших партнерів», – розповів НАРІМАН ГУСЕЙНОВ.

 

Серіали – найзатребуваніший  жанр

 

Центром двох інших дискусій стала нова українська драма. Учасниками стали креативна продюсерка FILM.UA Group Олеся Лук’яненко, креативний продюсер StarLightMedia Євген Тунік, креативна продюсерка StarLightMedia Тала Пристаєцька, головна продюсерка департаменту кіносеріального виробництва телеканалу «Україна», що входить до складу Медіа Групи Україна, Наталка Стрибук.

Ринок української драми розвивається та орієнтується на смаки глядачів у світі, рейтинги зростають, проєкти виходять на міжнародні платформи, тому сталий ріст попиту на український контент є закономірним. Креативний потенціал українських творців серіалів справді відповідає міжнародним стандартам, а нові моделі фінансування та дистрибуції допомагають залучати кошти для відповідної за якістю реалізації проектів. Створення історій, цікавих світу, потребує об’єднаних зусиль індустрії.

Один з найбільш визначних прикладів успіху жанру на міжнародному рівні – це нуарний детектив «Схованки» виробництва FILM.UA. Проєкт отримав чимало схвальних відгуків на світових кіноринках та фестивалях, вийшов на ефірному ТБ в Італії, Німеччині, був придбаний для показу в Польщі, Чехії, Словаччині, Естонії, Литві та країнах Бенілюксу, а також представлений на VOD-сервісі Walter Presents для територій США і Канади. Окремо учасникам було презентовано три майбутніх драматичних проєкти: «Серце Лева» від 1+1 media, «Готель» від Медіа Групи Україна та «Сусіди» від Нового Каналу.

 

Найсучасніші технології

 

Дискусія New Technologies From Ukraine дозволила зазирнути «за лаштунки» інноваційних технологічних рішень, що українці створюють для відомих фільмів (а зокрема й голлівудських хітів), шоу та цифрових медіа. Спікерами стали керівник Департаменту досліджень та інновацій в FILM.UA Group Євген Санніков, головний комерційний директор в Reface Антон Воловик та СEO в Respeecher Олександр Сердюк.

Штучний інтелект все більше використовується у створенні медіаконтенту. Це як несе переваги, так і потребує відповідального поводження. Фахівці поділились напрацюваннями, а Євген Санніков розповів про кейс концерту «Незалежність в нашій ДНК», під час якого були застосовані технології зміни обличчя з використанням нейромереж для ефекту присутності легенди української музики – екс-лідера гурту «Скрябін» Андрія Кузьменко.

 

«Україна є одним з лідерів у сфері інноваційних технологічних рішень. Reface і Respeecher є дуже яскравими прикладами. Вони допомагають голлівудським студіям “омолоджувати” зовнішність та голоси акторів, а то й взагалі використовувати у виробництві контенту образи й голоси знаменитостей, що вже не з нами. Сила інноваційної команди FILM.UA та наша додана вартість – це глибоке розуміння процесу виробництва контенту й водночас розуміння інноваційних технологій та можливостей їх практичного застосування у виробництві. Ми є тим центром, у якому технології та медіаекспертиза поєднуються задля забезпечення максимальної якості контенту, нового споживацького досвіду та оптимізації витрат на виробництво», – прокоментував ЄВГЕН САННІКОВ.

 

Анімація

 

Анімація є універсальною мовою у всьому світі. При тому українська анімація успішно завойовує міжнародний ринок. У межах панелі Case study: розвиток української анімації продюсери студій Анімаград та Glowberry Ірина Костюк та Ольга Черепанова разом з генеральним директором FILM.UA Distribution Ігорем Сторчаком поділилися досвідом створення та просування анімації як стратегічного напрямку розвитку групи FILM.UA. Зокрема, розповіли про досягнення найуспішнішого українського анімаційного фільму «Викрадена принцеса», мультсеріалу для дошкільнят «Хоробрі Зайці», розказали про майбутнє повнометражних мультфільмів «Мавка. Лісова пісня» і «Роксолана» та поділились планами створення анімації для дорослої аудиторії.

«Бути відкритим для світу – це не опція для нас, це необхідність! З «Викраденою Принцесою» ми охопили понад 100 країн. У кінотеатральному прокаті лише в Китаї мультфільм показали на 4500 екранах. Величезний успіх у Європі – у деяких країнах, таких як Румунія, ми вигравали в конкурентній боротьбі у таких відомих глобальних блокбастерів, як «Коко» та «Бейбі Бос». Ми також були першим українським анімаційним фільмом, що показали у Латинській Америці», – наголосив ІГОР СТОРЧАК.

 

Прикладом вдалої копродукції у сфері мультиплікації є серіал для дошкільнят «Хоробрі Зайці», створений продакшеном Glowberry разом з Anima Kitchent (Іспанія). Перший сезон побачили в понад 55 країнах світу, а зараз триває спільна робота над другим сезоном.

 

«Наша анімаційна стратегія передбачає роботу з різними форматами та аудиторіями. І якщо «Хоробрі Зайці» – це для дошкільнят, то для дорослої аудиторії ми готуємо  «Академію Храбна» – анімаційний 2D-серіал, що крокує в ногу з глобальним висхідним трендом росту популярності анімації для молодих людей. Ми створюємо його спільно з ісландською компанією GunHil (частина Sagafilm). Серіал вже відомий на міжнародному ринку й був відібраний для презентації на двох потужних всесвітніх форумах (Série Series та Cartoon Forum). Отже, ми охоплюємо всі основні аудиторії, працюючи з анімацією різних жанрів та форматів. «Мавка» є хедлайнером нашого анімаційного напряму, і я думаю, що роль проекту для країни в цілому складно переоцінити. Реліз заплановано на 2022 рік. Низку угод щодо ліцензування «всесвіту Мавки» вже укладено задовго до фактичного релізу, і це є неспростовним доказом початку великого успіху», – додала ІРИНА КОСТЮК.

 

Президент  підтримав індустрію

 

Завершила Тиждень українського контенту спеціальна подія за участі Президента України Володимира Зеленського. Президент дав інтерв’ю головному редактору, керуючому директору та співзасновнику C21Media Девіду Дженкінсону. Президент зазначив, що людський капітал є найважливішою цінністю української медіаіндустрії та назвав реалізацію українського творчого та інтелектуального потенціалу своєю особистою метою.

Слова Володимира Зеленського підкріпили тези представників української медіасфери та їхніх колег з-за кордону. Талановиті фахівці, доступність виробництва контенту, атмосфера кооперації у галузі, а також стійка державна підтримка створюють унікальні умови для зростання індустрії як всередині країни, так і в співпраці зі світовими гравцями. А спільна робота над новими проєктами розширює можливості для створення високоякісного контенту.

Гравці Українського медіаіндустрії є надійними та вигідними копродукційними партнерами як на локальному чи регіональному, так і на світовому рівні.

Україна має всі можливості та бажання розвиватися й розширювати свою присутність на світовому ринку.

 

«У нас попереду багато викликів, але ще більше можливостей. З нашою неймовірною креативністю та досвідом, поєднаними з помірною вартістю виробництва, ми можемо створювати продукцію для регіональної та міжнародної аудиторій. Зараз ми маємо розповісти світу більше про Україну і про те, що можемо запропонувати. Кожен з нас має зробити це», - зазначила СЕО FILM.UA ВІКТОРІЯ ЯРМОЩУК.

 

Зазначимо, онлайн-портал С21 Media, на якому відбулась подія, є провідним постачальником B2B-інформації для міжнародного ринку контенту, що поєднує портфоліо гравців індустрії контенту з бізнес-подіями та маркетом онлайн-скринінгів.

Читайте також:

Новини

Українські канали тепер доступні на новій американській ОТТ-платформі Boss TV

Ще один окремий пакет з українськими каналами був запущений в результаті укладення нової угоди між медіахолдингом «Медіа Група Україна» та Boss TV – американським стримінговим сервісом. Основна аудиторія Boss TV – етнічні громади з усього світу. Тепер глядачі Boss TV можуть підписатися на пропозицію a la carte, до якої входять власні канали «Медіа Групи Україна»: «Україна 24», «Україна 1»/«Україна 2», «НЛО TV 2», а також традиційні канали партнерів: Star Cinema, Star Family, X-Sport, Рибалка TV.

09.09.2021
об 12:32

Новини

First Cut Lab: Учасники «Монтажної лабораторії в Україні»

Упродовж 21 вересня – 2 жовтня в Києві проходитиме міжнародна навчальна програма First Cut Lab.

15.09.2021
об 13:39

Новини

Голова УКФ Владислав Берковський: «Фільми про видатних діячів української культури – це важливий елемент культурної дипломатії, їх має бути більше»

Днями в ІА «Укрінформ» відбулася пресконференція, присвячена новому сезону серіалу «Гра долі». Участь у заході взяли виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський, незмінна ведуча проєкту і сценаристка Наталка Сопіт, український режисер Василь Вітер та інші члени знімальної групи проєкту. Однією із запрошених гостей стала фахівчиня з маркетингу змін Дзвенислава Новаківська – правнучка одного із героїв нового сезону, талановитого львівського художника Олекси Новаківського.

17.09.2021
об 11:40

Новини

На європейський кіноринок Connecting Cottbus їдуть два українські фільми

Упродовж 2 – 7 листопада відбуватиметься Film Festival Cottbus, в рамках якого традиційно проходитиме один із найавторитетніших європейських кіноринків копродукції Connecting Cottbus (COCO). Він орієнтується переважно на кіно Східної Європи. У 2021 році учасниками ринку стали 19 кінопроєктів, презентація яких відбуватиметься онлайн впродовж 3 – 5 листопада.

17.09.2021
об 12:41